• Hendrick's bar
 • Hendrick's bar
  • Категорія: бар
  • Місцерозташування: вул. Богдана Хмельницького, 42, м. Київ, Україна
  • Статус: реалізований у 2017
  • Площа: 50 м²
  • Фотограф: Роман Купріян

  Хоча ми живемо не у США і не в часи «сухого закону», але «Hendrick’s bar» в історичному центрі Києва дає змогу переміститись у часі й просторі і поринути в атмосферу Чикаго 20–30-х рр. минулого століття. Цей заклад є прикладом класичного speakeasy-бару: це бар у барі, без вивісок та орієнтирів на вулиці, прихований від зайвих очей і метушні великого міста. Потрапити сюди можна, зайшовши у «True Burger Bar» і спустившись у його підвальне приміщення.
  «Hendrick’s bar» уже успішно існував на момент звернення замовників, перед нами стояло завдання надати йому «друге дихання». З огляду на те, що це підпільний бар, виникла цілком логічна ідея зробити відсилку до Америки часів «сухого закону». Звідси й класичні дерев’яні панелі 30-х рр., і латунні елементи світильників, і те, чого так не вистачає в барах відкритого типу, – комфортна атмосфера закритого кола друзів.
  Бар має прив’язку до легендарного джину «Hendriсk’s», тож у його різьбленому декорі знайшли відображення основні інгредієнти цього напою, зокрема славнозвісні огірки та троянди, які стали невід’ємними елементами фірмового стилю. Маючи обмежену кількість посадкових місць, ми подбали про комфортну посадку, задля чого місця для сидіння під стіною підняли до висоти рівня барної стійки. Саму ж барну стійку при збільшенні лінії бару ми намагались максимально зберегти, так як вона встигла прославитись як одна із найкомфортніших серед київських барів.
  Навпроти барної лінії ми розмістили світлодинамічне панно зі світлодіодів, аби розірвати прямокутний простір приміщення. Компанія Expolight створила графіку в стилістиці ретрофутуризму, де кожен світлодіод умовно дорівнює пікселю загального зображення. За рахунок цього у відеоряді присутня певна недомовленість, якої ми й прагнули досягти, аби відвідувачам не приїдався його контент. Надихнувшись історією перших розважальних ґаджетів, настільні світильники ми створили у вигляді зоотропів. Прокручу­ючи барабан абажурів, крізь прорізані вертикальні щілини по боках можна побачити рухливу картинку за принципом кіноплівки. Якщо говорити загалом про освітлення, то ми його виставили таким чином, щоб не порушувати пануючу в закладі камерну атмосферу, а основний акцент був спрямований на барну лінію і роботу бартендерів.

Back