-
Hendrik's Lviv
-
Hendrik's Lviv
www: www.facebook.com/HendricksLviv
Локація: вул. Миколи Вороного, 3, м. Львів, Україна
Площа: 88 м²
Реалізований: 2020
Фотограф: Андрій Шустикевич
До цього бару не потрапиш з вулиці, він розміщений у підвальному приміщенні під рестораном True Burger. Таке розташування повторює speakeasy концепцію київського бару Hendrick’s, інтер’єр для якого ми створили у 2017.
Заклад у Львові складається з чотирьох залів, поєднаних послідовно. Наче система судин в живому організмі, бар пронизують металеві трубки світильників. Точніше сказати, це один великий світильник довжиною майже 14 метрів. Він починається над барною стійкою, проходить із одного залу в інший крізь отвори в стінах та розгалужується у місцях, де потрібна ілюмінація.
Ефект світлотіні ми застосували у нішах, що імітують вікна. Завдяки підсвітці та контрастним силуетам вдалося досягти ілюзії глибини ніш.
Основні матеріали поверхонь у барі – це гарячекатана сталь та світла штукатурка, на якій виразно видно тіні. Графічний патерн на сталевих панелях стін та основі барної стійки ми нанесли зварювальним швом.
Ідея інтер’єру полягає в тому, щоб відвідувачі тимчасово забули про гаджети і поринули в старий-добрий доцифровий світ. Сьогодні складно уявити, що декілька століть тому все довкола було аналоговим: зустрічі, спілкування і навіть розваги. Ми втілили цей концепт у вигадливих механізмах, які створюють оптичні ефекти та змушують тіні стрибати стінами закладу. За основу взяли праксіноскоп – прилад, створений у 1877 році французьким винахідником Емілем Рейнобом.
Праксіноскоп використовує таку властивість, як інерція людського зору. Більшість із нас експериментували з нею у дитинстві – малювали в блокноті зображення, а потім швидко гортали сторінки. Виникав ефект рухливої картинки. Саме він ліг в основу перших оптичних приладів, із яких згодом виникла анімація.
У львівському барі Hendrick’s є чотири варіації праксіноскопу. Один – у кімнаті для паління, два – змонтовані на столах для відвідувачів, ще один – прихований. Його роботу можна побачити, якщо зазирнути в отвір у стіні. Щоб зображення рухалося, потрібно покрутити ручку. Кілька сотень років назад праксіноскоп був новітнім словом техніки, одним із перших вісників нашої теперішньої діджитальної епохи. Тепер він також є екзотикою.