• La Spezia / тратторiя
 • La Spezia / тратторiя
  • локація: просп. Михайла Лушпи, 31-В, м. Суми, Україна
  • площа: 350 м²
  • кількість посадкових місць: 132
  • реалізовано: 2017
  • фотограф: Роман Купріян

  La Spezia – італійський ресторан сімейного типу, розміщений на першому поверсі нового житлового будинку у спальному районі м. Суми. Це так звана тратторія – заклад нового формату в місті, який тим не менше відразу здобув прихильність його мешканців. Створюючи заклад, ми не ставили собі за ціль здивувати дизайном, передусім ми орієнтувались на потенційну аудиторію та її потреби.
  Основна цільова аудиторія закладу – це мешканці самого будинку та мікрорайону в цілому, різних вікових груп та з середнім рівнем статку для міста. Зонування приміщення розроблене таким чином, щоб забезпечити потреби всіх груп відвідувачів. Умовно заклад розділений на дві зони: денну та вечірню. У ранішній та обідній час має особливий попит просторий і світлий денний зал, з великою кількістю зелені та широкими панорамними вікнами. У вечірній час популярністю користується темний вечірній зал, з більш камерною атмосферою.
  Але як показує практика, у будь-яку пору доби заклад заповнений відвідувачами. Цьому неабияк сприяють і різні комбінації посадкових місць, що забезпечують комфортне перебування як великим, так і малим групам гостей. Акцентним елементом вечірнього залу, являється комунальний стіл, розташований в центрі – він може бути використаний як однією компанією так і зовсім незнайомими групами відвідувачів.
  Так як ресторан присвячений італійській кухні, у його оформленні застосовані відповідні підказки та асоціації: світильники у вигляді сит для просіювання борошна, декор на стелі зі шпону у вигляді традиційних італійських макаронних виробів тальятеле та ін. Окремої уваги заслуговує структурна дерев’яна сітка на стелі, яка приховує комунікації і разом із зеленими насадженнями «освіжає» весь простір. Сама зелень тут символізує базилік – пряність, що широко застосовується у приготуванні страв італійської кухні. Кольорова гама всього інтер’єру зав’язана довкола назви, тому вона має відтінки різних спецій та приправ.
  Якісна кухня, бездоганний сервіс та продуманий дизайн дозволяють цій маленькій тратторії на 132 місця, здійснювати близько трьох посадок за день. Сьогодні La Spezia є успішним закладом і улюбленим місцем багатьох сумчан.

Back