• NON
 • NON

  www: facebook.com/non.restaurant.kh/
  адреса: Пушкінська 32/1
  площа: 270 м²
  реалізовано: 2020
  фотограф: Андрій Безуглов  Сучасний ресторан узбецької кухні розміщений в окремій будівлі на одній з центральних вулиць Харкова. Споруда була побудована архітектором Олегом Дроздовим у 2002 році, як приміщення для ресторану, що базувався тут раніше.  Для нас було важливим вписати новий заклад в будівлю таким чином, щоб проявити її своєрідний шарм та підкреслити конструктив. Завдяки виваженим архітектурним пропорціям проект залишився актуальним. Ми розвинули тему екстер’єру – завели всередину приміщення камінь, що був використаний на вулиці. 

  Дизайн Non уособлює відкритість та східну гостинність. Центральним елементом залу стала барна стійка з латуні. Ефектна інсталяція над нею умовно відділяє зону бару від решти простору. Атмосферу закладу формують грубі поверхні дерев’яних стільниць, букети пампасної трави у вазах, а також теплі відтінки вигорілого степу, що вгадуються у камені на стінах. Тут багато природного світла, яке потрапляє крізь скляний фасад будівлі.

  Ключовим акцентом закладу стали світильники, виготовлені індивідуально для цього об’єкту. Ми проаналізували, яким нестандартним елементом можна проявити в інтер’єрі узбецьку ідентичність та прийшли до образу квітки бавовни. Історичні джерела говорять, що в Середній Азії цю рослину почали вирощувати за дві тисячі років до нашої ери. В сучасному Узбекистані бавовна є основною промисловою культурою, яку широко експортують. Ми вирішили дати затишне розсіяне світло крізь квіти бавовни, поміщені в скляні плафони, кожен з яких має неповторну форму. Створити світильники, які стали емоційним символом Non, допомогла компанія Expolight.

Back