Salobie

проект: Salobie

лінк

локація:  Чернігів, проспект Миру 27

площа: 376 m²

рік: 2021

фото: Ігор Карпенко

Ресторан сучасної грузинської кухні розміщений в центрі Чернігова у «сталінці», зведеній в 1953 році. Заклад займає перший поверх та підвальне приміщення у чотириповерховому будинку.

Акцентом у великій залі на першому поверсі є масивні люстри в сім ярусів. Вони створені з концентричних металевих кілець та керамічних плафонів, які за формою нагадують чи то кухлі, чи то дзвіночки, чи то баранячі роги. Натхненням для форм стали квеврі – великі глиняні глеки, які в традиційній грузинській культурі використовують для зберігання вина. Подібні плафони утворюють масштабну інсталяцію на стелі в іншій залі. Всі ці елементи виготовлені на замовлення у маленькій майстерні в одному з селищ Чернігівщіни.


ГРУЗИН СОСО

Одну зі стін залу з баром прикрашає портрет чоловіка з сумними очима. Це грузин Сосо, який у 50-х роках минулого століття керував гастрономом, розміщеним в цих стінах. Гастроном був на першому поверсі, а у підвальному приміщенні вирував гральній бізнес – там базувався таємний ігровий клуб, де збиралися за покером партійні чини міста. Сосо був легендарною особистістю, тому ми вирішили вшанувати його цим портретом. Зображення одразу можна не помітити, через спеціальну техніку нанесення, що дає ефект старовини.

ТЕРАКОТОВА ГАМА

Дизайн закладу виконаний в однорідній теракотовій гамі. Основним матеріалом стала глина. Вона проявлена у відкритій кладці стін, теракотовій керамічній плитці на підлозі та сходах, в люстрах та декоративних інсталяціях на стелі, а також в елементах посуду. Коричневий відтінок підтримують шкіряні оббивки меблів. Крісла у світлій фактурній тканині створені за нашим дизайном, вони виникли в проекті через асоціацію з вівцями, що пасуться на полонині.

СУЧАСНІ ОБРАЗИ

«У інтер’єрі Salobie домінує стихія землі. Землі, як фактури, а також як теруару для виноградної лози. Ми надихались її відтінками, теплотою та щедрістю. В грузинській культурі є глиняні печі-тандири, величезні керамічні ємності квеврі. Ми рафінували ці образи та осмислили їх у сучасному ключі», – розповідає арт-директор YOD Group Дмитро Бонеско.

Previous
Previous

Sweetlo

Next
Next

TAINO