• DOT Coffee Station #1
 • DOT Coffee Station #1

  www: facebook.com/dot.coffeestation1
  локація: вул. Басейна 1, Київ (Україна)
  площа: 30.6 м²
  реалізовано: 2021
  графічний дизайн: PRAVDA design
  фото: Андрій Безуглов

  DOT Coffee Station #1 – це міська кав’ярня to go, що базується в одному з найактивніших місць Києва. Інтер’єр закладу – це маніфест сучасного міського життя. В ньому є ритм, еклектика та емоція.

  Ключовим елементом дизайну кав’ярні є мозаїчна піксельна графіка на стіні. Тому що DOT – це крапка, тобто піксель. Піксель, як основа всього.

  Ми свідомо відмовилися від ідеї закладати у картинці глибокий зміст, натомість створили дещо дивне, щире та загальнолюдське. Графіка на стіні DOT – це чиста емоція. Емоція, що виникає у жителя мегаполісу декілька разів на день, вибиває з колії, спантеличує та прокачує його стресостійкість. Це як Facepalm, але міцніше. Після такої емоції ти береш каву, щоб відновитися та нестися далі.

  Другий акцент інтер’єру – це вузький екран з рухомим текстовим рядком. Він створює динаміку та задає ритм. Це, як адреналін, що біжить жилами людини, яка щойно випила подвійний еспресо.

  Заклад візуально інтегрований у вулицю – за рахунок прозорого фасаду, він стає частиною міського пейзажу. У кав’ярні немає дверей у звичному розумінні. Замість них ми встановили прозору розсувну конструкцію 4.5 метри завширшки. Повністю відкрили фасад, щоб підкреслити гостинність закладу. Від жаданої порції кофеїну клієнта відділяють лише декілька сходинок.

  Сходи та частково поверхня стін всередині кав’ярні викладена білою мозаїчною плиткою з елементами піксельної графіки. Решта стін – це оголена цегла, що підкреслює цінність будівлі, зведеної в 1900 році. 

  Висота стелі в DOT – 475 см. Для нас було важливо отримати високе приміщення, наповнене світлом, тому від ідеї облаштувати другий рівень, антресоль з посадковими місцями, відмовилися одразу. 

  Всередині DOT має два невеликі столики та нішу з лавкою, де можуть сісти декілька відвідувачів. Іще кілька посадкових місць пропонує масивна лавка вздовж фасаду будівлі поряд із кав’ярнею. Дерево на сидіннях, а також на стійці – це старі бруси, що слугували в конструкції сараю багато десятиліть тому. Це перевірений часом тактильний матеріал, який розповідає власну історію, та працює на контрасті з бездоганно рівними і прохолодними елементами із нержавіючої сталі.

  Заклад розміщений у центрі Києва, на вулиці, яка прилягає до Бессарабської площі. Це активне місце, де перетинаються різні виміри київського життя. Колоритні торговці зранку поспішають цією вулицею на роботу до найбільшого в Києві критого ринку «Бессарабка», а «білі комірці» прямують у сяючий офісний центр неподалік. Вдень тут багато іноземців, а також інтелектуальної молоді, що вистояла довгу чергу в музей сучасного мистецтва по сусідству. Ввечері це місце зустрічі строкатої богемної публіки та безкінечних пре-паті.

  Кожен відвідувач DOT, наче піксель строкатого київського пазлу – людина у великому місті, де кожен день переповнений енергією, емоціями та кавою.

  Концепція DOT передбачає розвиток мережі в майбутньому. Кожен новий DOT Coffee Station матиме свою піксельну графіку, вписану в чорний квадрат на стіні. 

Back