• LoggerHead / бар
 • LoggerHead / бар
  • Категорія: бар
  • Місцерозташування: бул. Шевченка, 1, Київ, Україна
  • Статус: реалізований у 2016 р.
  • Площа: 120 m2
  • Графічний дизайнер: PRAVDA design
  • Фотограф: Андрій Авдєєнко
  • Посилання: http://loggerhead.bar/

  Будівля в самому центрі Києва, темний дворик і безіменні залізні двері у трансформаторну будку. Адепти барної культури уже місяць шукають по Києву ті самі двері. Біля дверей - заводський рубильник, що слугує дзвінком. За дверима - LoggerHead. Почнемо з початку - чому LoggerHead? Логгерхед являє собою залізний штир із кулею на кінці, який міксологи використовували для розчинення цукру в напої. У XVIII столітті, коли міксологія тільки зароджувалася, логгерхед був головним інструментом бармена. Цей легендарний інструмент, виготовлений десь між 1740 і 1780, зберігається в барі й зараз. За бажанням гостя, бармен може його продемонструвати й посвятити в таїнство міксологіі "періоду Архаїки".
  Приміщення, яке дісталося бару в спадок, також просякнуте історією. Раніше ця будівля служила резиденцією Якова Бернера, відомого київського купця і мецената. Будинок для Бернера був зведений ще в 1886 році, і уважний гість неодмінно помітить у товстих стінах цеглину з ініціалами "ЯБ". Концепція закладу, як і його місцерозташування, повністю визначили характер інтер'єру. Щоб зберегти історичний дух приміщення, було вирішено залишити простір максимально первозданним. Розставивши кілька візуальних акцентів, ставку зробили на автентичність споруди, барне мистецтво і джазову музику. За рахунок прийому архітектурної реновації і делікатного застосування сучасних матеріалів, була підкреслена історична складова.
  Купольні склепіння приміщення залишилися недоторканими. Саме вони формують характер закладу і пов'язують гостей з історією цього місця. За металічним цоколем по периметру, уздовж стін, пущена стрічка з металу, за якою захована янтарна підсвітка. Таке рішення допомогло виявити структуру цегляної кладки XIX століття. М'яке "медове" світло заливає стіни, інтригує, створює настрій і розслабляє. В підлогу й цоколь інкрустований патерн з міді, сталі і латуні, який розставляє акценти і розбавляє монотонність гарячекатаного металу.
  Душа LoggerHead - це, звичайно ж, контактна барна стійка, розташована по центру. Як тільки гість заходить у бар, прямо зі сходів його зустрічає відкритий процес міксологів. По периметру стійки розташовані місця з високою посадкою. Тут основне скупчення людей, де гості пізнають барну культуру, пробують нові поєднання і спілкуються. У залі зі сценою у вихідні завжди грає джаз, що допомагає сформувати аудиторію за музичними вподобаннями. Джазовий характер закладу підкреслюють і авторські світильники у вигляді мікрофонів, розроблені у співавторстві з дизайнером Андрієм Галушкою.

Back