• PORTO (EAST) / ресторан
  Переможець міжнародного конкурсу "Interior Design Competition 2016" (IIDA)
 • PORTO (EAST) / ресторан
  • Категорія: ресторан
  • Місцерозташування: вул. Велика Васильківська, 72, Київ, Україна
  • Статус: реалізований у 2016 р.
  • Площа: 400 m²
  • Графічний дизайн: PRAVDA design
  • Фотограф: Андрій Авдєєнко
  • Посилання: http://porto-rest.com/

  PORTO (EAST) розмістився в історичному центрі Києва. Раніше тут був рибний ресторан PORTO Maltese, який славився якістю кухні й професійним персоналом із Сербії. Свого часу заклад вважався флагманом серед рибних ресторанів столиці. Тим не менш, усе змінюється, і багатьма улюблений PORTO не минула зміна формату та концепції.
  Оскільки наш Замовник обрав паназіатський напрям, необхідно було максимально уникати схожості з конкурентами. Ми вирішили не прив'язуватися до жодної країни і створити абсолютно космополітичний простір, позбавлений звичних нам елементів східної естетики. Передати образ закладу ми спробували за допомогою східної філософії, що об'єднує різні країни та культури. У результаті, вийшов стриманий і лаконічний інтер'єр, у якому втілилися основні стихії Сходу – камінь, дерево, метал, вода й вогонь.
  Весь інтер'єр ми зав'язали навколо кількох яскравих елементів. Одним із таких елементів стали стільниці з масиву пальмового дуба. Дерево, спеціально привезене з острова Ява, настільки самобутнє й унікальне, що фактично під нього і був розроблений такий стриманий і мінімалістичний формат дизайну. Працюючи з обмеженою кількістю матеріалів, ми вирішили зіграти на контрастах і тактильних відчуттях. Оригінальні повстяні світильники у формі каменів контрастують із натуральним іржавим покриттям. Повстяні камені також виступають зі спинок диванів, будучи яскравим візуальним акцентом і одночасно виконуючи функцію акустичних панелей.
  Стихія води знайшла своє відображення в санвузлах. Перше, що бачить гість, потрапляючи до передбанника – дзеркало у формі краплі. Над умивальником на різних рівнях розташовані три колодки, по яких повільно спускається вода. У таких рішеннях закладена особлива естетика: за ті кілька секунд, поки вода добіжить до останньої колодки, відвідувач не просто чекає, а мимоволі стає прихильником ресторану PORTO. Через безліч подібних деталей, об'єднаних загальною концепцією, і розкривається індивідуалізм закладу з його неповторною філософією.

Back