• Puri Chveni Kharkiv
 • Puri Chveni Kharkiv

  www: facebook.com/purichvenikharkiv
  локація: вул. Мироносицька, 52, Харків
  площа: 550 м²
  реалізовано: 2020
  фотограф: Андрій Безуглов  Puri Chveni у Харкові – це третій заклад у мережі ресторанів традиційної грузинської кухні. Він розміщений в центрі міста у двоповерховій будівлі, зведеній на початку XX століття. Історичний фасад та зовнішні стіни будинку ми залишили у їхньому автентичному вигляді, старовинні двері відреставрували. Це дозволило зберегти колорит старого Харкова.

  Внутрішню структуру будинку повністю змінили. Сформували атріум в центральній частині, максимальна висота стелі в ньому досягає дванадцяти метрів. Природне світло потрапляє до зали завдяки мансардним вікнам у стелі. Світло пронизує простір згори і до самого низу. Таке рішення дало відчуття об’єму та наповненості повітрям. Унікальна винна кімната зі скляними стінами вертикально проходить через обидва поверхи ресторану.

  Puri Chveni з грузинської означає “Наш хліб”. У ресторані відвідувачі на власні очі можуть бачити, як ліпляться хінкалі та випікаються хачапурі. Також у залі розміщені тандири, круглі глиняні печі, в яких готують хліб та м’ясо. Завдяки цьому візит до ресторану – це ніби екскурсія в кулінарну культуру Грузії. 

  В оздобленні інтер'єру переважають глина та дерево, ми обрали термодуб, щоб підвищити стійкість поверхонь. Декор у закладі також осмислює грузинську культуру. 

  У просторі атріуму підвішені традиційні черпаки для вина, зроблені з висушених гарбузів. Одну зі стін прикрашає макраме із грузинським символом благополуччя «борджгалі». На іншій можна побачити дошку з сотнями камінців у ній. Ми скопіювали цю дошку з артефакту, представленого в музеї ужиткового мистецтва. Такі самі дошки з кам'яними лезами використовували для обмолочування зерна на території Грузії тисячі років тому.

Back